Kadeto savanorio pasas

Kadetų licėjuje – kadeto savanorio pasas

Kadetų licėjuje nuo 2022-2023 mokslo metų pradėjo veikti kadeto savanorio pasas. Tai priemonė, kuria siekiama skatinti ir efektyviau įvertinti mokinių savanorystę – vieną iš esminių mūsų mokyklos unikalios ugdymo programos dalių.

Licėjus vadovaujasi Sausumos kadetų ugdymo samprata. Šioje sampratoje nurodytos konkrečios kadetų vertybės: patriotiškumas, pilietiškumas, ryžtingumas, atkaklumas, atsakomybė ir t.t. Savanorystė yra viena svarbiausių priemonių stengiantis ugdyti šias vertybes. Norint įvertinti pasiektus rezultatus mokykla pasitelkia savanorio pasą: dokumentą, kuriame žymimos savanoriavimo metu kadetų renkamos socialinės valandos.

Dabar, prasidėjus antriems savanorio paso veikimo metams, darbas tęsiasi, o mokyklos administracija stengiasi užtikrinti, kad jis vyktų dar sklandžiau ir tikslingiau. Planuojama, kad šiais mokslo metais daugeliui kadeto savanorio pasas patvirtins kadetų praleistą laiką vykdant savanorystės užduotis. Tai padės aiškiau matyti mokinių veiklą bei jų aktyvumą, skatins atsakomybę ir pagerins ateities karjeros perspektyvas. Tuo pačiu, aktyviausiems kadetams yra skiriami skatinimo taškai, už kuriuos jie gali gauti įvairius apdovanojimus.

Kadeto savanorio pasas Licėjaus auklėtiniams leis sklandžiai ir reguliariai savanoriauti patikimose vietose, ir taip surinkti reikiamas socialines valandas. Šiuo tikslu dar iki prasidedant 2022-2023 mokslo metams buvo pasirašytos bendradarbiavimo sutartys su įvairiomis įstaigomis ir organizacijomis. Sutartis su „Kauno švara“ leido kadetams reguliariai prižiūrėti miesto aplinką ir konkrečias erdves, tokias kaip sporto ir vaikų aikšteles Kauno Ąžuolyno parke. Šį sąrašą papildo gyvūnų prieglauda VŠĮ Penkta Koja, Nacionalinis Kauno dramos teatras ir darželis „Spindulys“ – ilgametis Licėjaus socialinis partneris.

Jau dabar planuojami būsimi užsiėmimai: spalio 25 d. kadetai vyks tvarkyti karių kapus, o spalio 26 d. – savanoriaus vaikų darželyje. Pagal galimybes kadetai vyks savanoriauti du kartus per savaitę.

Dalyvavimas savanoriškoje veikloje prisidės prie Sausumos kadetų ugdymo sampratoje apibrėžtų kadetams svarbių vertybių diegimo, bet čia ne viskas. Savanoriavimas moko kadetus apie pagalbos kitam svarbą, supažindina juos su lyderystės pagrindais, formuoja pilietinę visuomenę. Šios pamokos ir kadeto savanorio pasas juos lydės visą gyvenimą ir rodys pavyzdį kitiems. Iš dalies galima sakyti, kad tai, ką jie išmoks savanoriaudami yra ne ką mažiau svarbu nei tai, ką jie išmoks tradicinių pamokų metu. Nauda akivaizdi, todėl mokykla tai vertina: Kadetų licėjus viena iš nedaugelio ugdymo įstaigų Lietuvoje, kuri pagal savo ugdymo programą skatina mokinių savanorystę.