Savanorystė

Savanorystė – viena esminių Licėjaus ugdymo programos dalių

Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjuje nuo 2022-2023 mokslo metų pradėjo veikti kadeto savanorio pasas. Ugdymo įstaiga nuolat skatina savo auklėtinius būti aktyviais, imtis iniciatyvos ir dalyvauti projektuose bei renginiuose. Savanorystė – viena esminių Licėjaus ugdymo programos dalių. Įsteigus savanorio pasą siekiama geriau ir tikslingiau įvertinti tokią kadetų savanorišką veiklą.

Mokslo metų eigoje kadetai reguliariai prisijungia prie įvairių projektų ir renginių bei padeda juos organizuoti. Pavyzdžiui, kasmetinėje savaitgalio stovykloje „Sveiki, tvirti, kūrybingi“, savanoriai Licėjaus auklėtiniai padeda renginiui vykti sklandžiai bei lydi naujus mokinius žygyje į Kleboniškio mišką. Žinoma, kadetų veikla neapsiriboja tik Licėjumi, o savanoriavimo galimybes praplečia mokyklos socialiniai partneriai. Viena iš jų – 2022 m. pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su „Kauno švara“.

Bendradarbiavimas su įmone leido kadetams daugiau prisidėti prie Kauno miesto ir rajono aplinkos priežiūros. Jie reguliariai tvarko Kauno Ąžuolyno parko sporto ir vaikų aikšteles. Be viso to, Licėjaus auklėtiniai buvo pakviesti dalyvauti „Nacionaliniame miškasodyje“ bei sveikino ugniagesius Šv. Florijono dienos proga. Kadetai savanoriai taip pat darbuosis ir artėjančiame Licėjaus bei Vytauto Didžiojo karo muziejaus rengiamame žygyje 1941 m. birželio 22–28 d. Birželio sukilimui atminti.

Už savo veiklą kadetai renka socialines valandas savanorio pase. Daugiausiai savanoriaujantiems mokiniams skiriami skatinimo taškai, už ką jie gali gauti apdovanojimus. Socialinės valandos kadetams padės ne tik Licėjuje, bet taip pat pagerins ateities karjeros perspektyvas. Jau dabar įstaigos bei visuomeninės organizacijos atkreipia dėmesį į kadetų veiklą ir reguliariai kviečia juos dalyvauti renginiuose. Tuo tarpu būsimi darbdaviai, aukštojo mokslo įstaigos ar Lietuvos kariuomenė galės aiškiai matyti, kad asmuo – darbštus, atsakingas ir aktyvus. Savanorystė puikiai padeda išugdyti visas šias savybes, o tai ir yra vienas didžiausių Licėjaus uždavinių.