Kadetai

Kadetai lankėsi dažasvydžio sporto klube „Legionas“

Kadetai lankėsi Kauno apskrities dažasvydžio sporto klube „Legionas“. Lydimi Licėjaus instruktoriaus jie turėjo galimybę dalyvauti neįprastuose karybos mokymuose, kurie buvo ne tik praktiški, bet ir įdomūs.

Dažasvydis yra puiki proga gerinti taktines žinias, pamatyti trūkumus, ugdyti komandinę dvasią ir komandinio darbo gebėjimus. Kartu su instruktoriaus vadovavimu bei pagalba kadetai sėkmingai ir efektyviai atliko pateiktą užduotį. Visa tai – tikra, autentiška praktika. Kadetams reikėjo pasitelkti kritišką mąstymą bei gebėti veikti ir bendrauti sudėtingomis sąlygomis. Šią patirtį sudėtinga atkartoti Licėjaus aplinkoje. Mokykloje įrengtas tiras, tačiau jo nepakanka tokio pobūdžio užduotims – Licėjus tiesiog neturi joms reikiamų erdvių bei įrangos. Tuo tarpu dažasvydžio klubas „Legionas“ būtent tokias priemones ir turi.

Legionas“ įsikūręs Kauno tvirtovės V forto aplinkoje ir turi specializuotas aikšteles, kuriose organizuojamos veiklos. Klubas užsiima dažasvydžio ir šratasvydžio sportu tiek profesionaliai, tiek laisvalaikiui. Šiam sportui reikalinga speciali įranga ir paruoštos erdvės – visu tuo rūpinasi „Legionas“. Per savo veikimo laikotarpį klubas įgijo daug patirties rengiant užsiėmimus. Pavyzdžiui, nuo 2008 m. organizuojamas žaidimas „Patriotas“, kurio metu vyksta istoriškai autentiškas mūšis, pagal galimybes rengiamos įvairios akcijos bei parodos.

Kadetų licėjaus auklėtiniams dalyvauti tokio pobūdžio užsiėmimuose yra prasminga. Mokykla vadovaujasi Sausumos kadetų ugdymo samprata, todėl jos auklėtiniai mokosi kitoms ugdymo įstaigoms neįprastų dalykų: karybos ir teisės pagrindų. Licėjaus instruktorių, bendruomenės ir socialinių partnerių dėka, kadetai šiuos dalykus išmoksta mokyklos aplinkoje. Tačiau įgytas žinias reikia ir praktiškai įtvirtinti. Dėl to kadetai aktyviai dalyvauja įvairiuose užsiėmimuose, edukacinėse išvykose ir savanoriauja. Dažasvydis, kartu su kvalifikuoto instruktoriaus vadovavimu, turbūt bene geriausias pasirinkimas norint įprasminti mokykloje įgytas teorines karybos pagrindų žinias.