Pirmoji pagalba

Pirmoji pagalba žmogui – kadeto pareiga

Pirmoji pagalba žmogui, tai pirmiausiai veiksmas, kuriam reikia drąsos. Kadetų licėjaus auklėtinė Livija Brazauskaitė buvo netoli, kai pamatė skuniubusią senjorę. Įvertinus situaciją, kadetė atliko širdies masažą ir savo savitvarda bei empatija sužavėjo nelaimę mačiusius kauniečius bei greitosios pagalbos medikus.

Pasibaigus pamokoms, Livija Brazauskaitė laukė autobusų stotelėje tarpmiestinio transporto. Jonavos rajone, Išoruose gyvenanti Livija pastebėjo, kaip sustojime netikėtai susmuko garbingo amžiaus moteris.

„Paverčiau ją ant šono, nes iš pradžių pamaniau, jog jai tiesiog bloga. Tada įvertinau kvėpavimą, užčiuopiau pulsą, kuris vis lėtėjo. Prasegiau moters striukę, palaidinę ir pradėjau daryti širdies masažą. Telefonu bendravau su medikais, paaiškinau, kur atvykti“, – detaliai įvykį prisiminė kadetė.

Livija Brazauskaitė auga kartu su dviem vyresniais broliais, kurių vienas buvęs Kadetų licėjaus auklėtinis Edgaras Brazauskas. Livija aštuonias klases baigė Užusalių mokyklos – daugiafunkciniame centre ir šiais metais pradėjo mokytis Kadetų licėjuje.

Pirmoji pagalba

Moters gyvybės gelbėjimo metu ir įvykį mačiusi Dalija patikino, jog jaunos merginos poelgis abejingų nepaliko. Pirmoji pagalba reikalauja ne tik žinių bet ir drąsos.

„Žmonių stotelėje buvo daug, bet visi sutrikę stebėjo tai, kas vyksta. Vėliau paaiškėjo, jog apalpusi moteris autobuso laukė kartu su savo seserimi, bet, ištikus negandai, šoką gavo ir artimiausias asmuo. Paraginau vyrus pakeisti kadetę, vienas tikrai padėjo gaivinti. Dar artimiausioje parduotuvėje buvo ieškančių defibriliatoriaus, bet nesėkmingai. Toks išgąstis ir chaosas, o moksleivė buvo tvirtutėlė. Po visko labai norėjosi ją apkabinti ir padėkoti“, – įspūdžiais dalinosi liudininkė.

„Kai pamatai tokį jauno žmogaus poelgį, tampa ramiau dėl ateities – bus kam mums, vyresniems, padėti“, – neabejoja Dalija.