JAV kariai

JAV kariai apie šalies istoriją, kultūrą, amerikietišką futbolą

JAV kariai lankėsi Kadetų licėjuje, Civilių ir kariškių bendradarbiavimo bataliono atstovai. Susitikimo metu veiklos netrūko: jie bendravo su licėjaus auklėtiniais, atsakė į jų užduotus klausimus, supažindino su savo valstybe ir jos kultūra, ruošėsi būsimiems renginiams bei žaidė amerikietiškąjį futbolą.

JAV kariai pasakojo kadetams apie savo šalį ir jos valstijas. Europiečiams, o ypač, turbūt, lietuviams, sunku įsivaizduoti Jungtines Valstijas. Šalyje gausybė gyventojų ir ji užima didžiulę teritoriją, tad jos sudedamąsias dalis – valstijas – galima lyginti su ištisomis Europos valstybėmis.

Žinoma, dėl to susiformuoja savitos kultūros bei iškyla įvairūs kiti skirtumai. Visa tai – be galo įdomu. Svečiai noriai pasakojo apie JAV, o kadetams tai buvo proga palyginti skirtumus tarp gyvenimo JAV ir ES. Bataliono atstovams jie aktyviai uždavinėjo klausimus, su jais bendravo.

Tačiau bendravimas su sąjungininkais neapsiribojo tik žodžiais – kadetai turėjo galimybę sužaisti amerikietiškąjį futbolą su licėjaus svečiais. Daugeliui Lietuvoje ši sporto šaka mažai žinoma, todėl, atrodo, amerikiečiai turėtų pranašumą rungtyje. Vis dėlto, Licėjaus kadetai nebuvo nepasiruošę: licėjuje veikia amerikietiškojo futbolo būrelis, taigi sporto šaka jiems pažįstama.

Kadetų licėjus tęsia ilgametį bendradarbiavimą su JAV civilių ir kariškių bendradarbiavimo batalionu. Ateityje planuojami dar du bendri renginiai: protmūšis ir pėsčiųjų žygis. Kviečiame prisijungti ir dalyvauti susitikimuose kartu su mūsų sąjungininkais iš JAV!