Rudenį kadetai

Rudenį kadetai su socialiniais partneriais turi veiklos

Rudenį kadetai su socialiniais partneriais savanoriavo. Praeitą ir šią savaitę Licėjaus auklėtiniai išvykų metu rinko socialines valandas kadeto savanorio pase.

Spalio 25 d. Licėjaus auklėtiniai prieš Vėlines tvarkė Aukštųjų Šančių karių kapines, o spalio 26 d. – lankėsi darželyje Spindulys, kur jie vaikams parodė kaip užsikurti laužą ir vaišino ant jo paruošta kareiviška koše, na o paskutinę spalio dieną drauge su Eigulių seniūnijos bendruomenę lankę kapus Eigulių kapinėse.

Aukštųjų Šančių karių kapinės – vienos svarbiausių tarpukario Lietuvos karių laidojimo vietų mūsų valstybėje. Nors kapinėse palaidoti ne tik lietuviai, jose ilsisi gausybė asmenų, kurie žuvo nuo priešo gindami Lietuvą ar ją garsindami.

Čia palaidoti tokie žymūs asmenys kaip Steponas Darius ir Stasys Girėnas bei Rimantas Antanas Stankevičius – vienintelis lietuvis kosmonautas. Šios kapinės turi ypatingą kultūrinę reikšmę visiems mūsų šalies gyventojams, todėl prižiūrėti jas be galo svarbu. XXI a. pradžioje sutvarkyti paminklai, kad palaidotų karių vardai niekad neliktų užmiršti, o nuo 2009 m. Aukštųjų Šančių karių kapinėse esantys Lietuvos karių kapai tapo valstybės saugomais paminklais.

Prieš Vėlines, rudenį kadetai tradiciškai vyksta tvarkyti karių kapinių. Ankstesniais ir šiais metais jie aplanko Eigulių kapines, drauge su Eigulių seniūnijos bendruomene, bei seniūnu Egidijumi Pečiulioniu, kur prižiūri ten esančias karių kapavietes. Taigi, nenuostabu, kad Licėjaus kadetai šią tradicija tęsia. Aukštųjų Šančių kapinėse jie tvarkė kapus, uždegė žvakutes ir grėbė nukritusius lapus, kurių buvo jau nemažai prikritę. Šiuo darbu kadetai pasirūpino, kad savo gyvybes už Lietuvą ir jos laisvę paaukoję kariai liktų nepamiršti. Tuo tarpu patys mokiniai už savo veiklą rinko socialines valandas kadeto savanorio pase.

Rudenį kadetai

Kadetų licėjus vertina ir skatina savanorišką veiklą. Savanoriavimas ugdo lyderystę, savarankiškumą, atsakingumą už savo aplinką, padeda formuoti pilietinę visuomenę, moko pagalbos kitam svarbą. Šiuo tikslu Licėjus praeitais mokslo metais įvedė kadeto savanorio pasą bei pasirašė bendradarbiavimo sutartis su įvairiomis organizacijomis, institucijomis ir įstaigomis. Dėl to mokyklos bei jos socialinių partnerių dėka rudenį kadetai ir visais kitais metų laikais gali reguliariai savanoriauti saugiose ir patikimose vietose.