Rikiuotės konkursas

Vienodas rankos mostas ne tik gražu, bet ir parodo viso būrio pasirengimą rikiuotei, susiklausymą tarp šalia stovinčių draugų, pasitikėjimą ir vienybę, kuri būtina norint atlikti rikiuotės veiksmus teisingai. 2019 m. spalio 24 dieną Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjuje vyks rikiuotės konkursas, kurio tikslas- ugdyti mokinių pilietiškumą ir patriotiškumą, populiarinti Lietuvos kariuomenę, karinę tarnybą ir supažindinti su galimybėmis pasirengti šalies gynybai. Konkursas vyks trimis pogrupiais, susirungs 5 – 6, 7 – 8 ir I – IV gimnazijos klasių komandos (12 kadetų + kapitonas).

Konkurso pasirodymą sudarys šios dalys: kapitono raportas, pasisveikinimas, veiksmai vietoje, veiksmai žygiuojant, papildomi elementai , skanduotė ir daina. Komandos bus vertinamos griežtai, bet teisingai. Organizatorių sudaryta komisija ( atstovai iš Gedimino štabo bataliono, Kunigaikščio Vaidoto mechanizuoto pėstininkų bataliono, Didžiosios Kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono, KASP Dariaus ir Girėno apygardos 2 – oji rinktinės, Lietuvos Karo akademijos, Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokyklos) labiausiai kreips dėmesį į komandos kapitono vadovavimą, būrio aprangos tvarkingumą, dainą ir skanduotę, taip pat rikiuotės elementų atlikimą vietoje ir žygiuojant. Nugalėtojų laukia edukacinės išvykos ir kiti prizai.

informaciją parengė: Olgita Cironkaitė