Kadetų licėjus

Žygis kuriame dalyvavo 5 – 8 klasių kadetai

Lapkričio 11 dieną Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjaus 5-8 klasių kadetai dalyvavo karybos pagrindų įskaitiniame žygyje. Jo metu kadetai mokėsi taktikos, maskuotės, išgyvenimo įgūdžių, tuo pačiu kūrė laužus, teikė pirmąją medicinos pagalbą. Jų veikla tuo neapsiribojo – išvykoje dalyviai taip pat žaidė komandinius žaidimus.

Kadetų licėjus rengia savo auklėtiniams mokomuosius žygius ir išvykas. Jie vyksta ne šiaip sau – įstaiga vadovaujasi Sausumos kadetų ugdymo samprata, pagal kurią moksleiviai mokosi Teisės ir Karybos pagrindų, kad turėtų kompetencijų pradmenis palaikyti viešąjį saugumą ir būtų pasiruošę krašto gynybai.

Karybos užsiėmimų metu įgytas žinias kadetai įtvirtina juos panaudodami praktiškai žygio metu. Prireikus, galima tikėtis, kad kadetai gebėtų šiuos įgūdžius savarankiškai panaudoti tolimesniame gyvenime. Jie naudingi ne tik nelaimės atveju – tiems, kurie planuoja karjerą Lietuvos kariuomenėje, šie pagrindai bus ypač naudingi.

Žygio metu kadetai pasitikrino savo gebėjimus paruošti laužavietę ir užkurti laužą, kaip taisyklingai suteikti pirmąją medicinos pagalbą, taip pat pagilino karinės taktikos elementų žinias bei išbandė maskavimosi būdus. Ne ką mažiau svarbi reikšmė keliama kadetų fizinei būklei ir komandiniams gebėjimams, todėl žygio metu dalyviai žaidė komandinius žaidimus.

Išvyka pareikalavo ne tik dalyvių žinių, bet ir ištvermės. Tačiau, nepaisant vėstančio rudens oro, kadetai gerai atsiliepė apie savo patyrimus žygyje – jiems šios išvykos ne tik naudingos, bet ir įdomios.