Druskininkuose įvyko partizanų dainų šventė „Laisvės kelias 2023“

Gruodžio 1 d. Druskininkuose įvyko partizanų dainų šventė „Laisvės kelias 2023“

Gruodžio 1 d. Druskininkuose įvyko partizanų dainų šventė „Laisvės kelias 2023“, kuriame Licėjų atstovavo kadetė Mėja Motekaitytė. Jos pasirodymas su daina „Palinkę gluosniai tyliai verkė“ sukėlė didelį įspūdį renginio dalyviams ir buvo įvertintas gausiais aplodismentais bei maloniais atsiliepimais. „Jūsų mokinė sužavėjo. Lauksime kitais metais“ – tokia buvo gauta žinutė iš renginio organizatorių. Kadetę M. Motekaitytę ruošė ir lydėjo Licėjaus muzikos mokytoja Laura Šimaitytė-Valaitienė.

Šį partizanų dainų festivalį jau 13-ą kartą rengia Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Druskininkų rezistencijos ir tremties muziejus kartu su Druskininkų „Atgimimo“ mokykla. Juo siekiama prisiminti ir pagerbti 1944-1953 m. vykusio ginkluoto pasipriešinimo okupacijai dalyvių palikimą: Lietuvos partizanų drąsą, ryžtą ir jų indelį į mūsų valstybės laisvę.

Mūsų šalis ne kartą buvo užgrobta priešiškai nusiteikusių valstybių. Kaskart tam įvykus mūsų tautiečiai priešinosi okupacijai ir kaskart juos lydėjo dainos. Tiek Sąjūdžio metu, tiek vykstant partizaniniam karui 1944-1953 m. daina buvo vienas svarbiausių įrankių, siekiant išvaduoti Lietuvą ir išlikti stipriems net sunkiausiomis akimirkomis. Tai geriausiai atspindi partizanų dainos – jie susidūrė su mums sunkiai įsivaizduojamais iššūkiais, tačiau neprarado vilties ir toliau priešinosi okupacijai. Prisimindami šias dainas – Lietuvos partizanų kultūrinį palikimą – mes galime geriau įvertinti to laikmečio žmonių gyvenimą, pasaulėžiūrą, patyrimus ir taip pasisemti daugiau patriotiškumo.

Kadetų licėjus ruošia savo auklėtinius ginti ir tausoti savo šalį bei jos gyventojus, tad progos dalyvauti renginyje, suprantama, nepraleido. Kartu su M. Motekaityte respublikiniame festivalyje Kauną atstovavo ir KTU Vaižganto progimnazijos vokalinė instrumentinė grupė (mokytojas Vygintas Venclovas), kuri įtaigiai bei šiltai perdavė emociją per muziką. „Puikiai atlikta daina “Rūtos geležinės” ir labai gera instrumentuotė“, – pasakojo Kadetų licėjaus muzikos mokytoja Laura Šimaitytė-Valaitienė.

Džiaugiamės Mėjos Motekaitytės įspūdingu pasirodymu ir dėkojame už galimybę prisidėti prie tokio prasmingo, pilietiško renginio!