Pilietiškumo pagrindų pamoka „Pasaulis be narkotikų“.

Pilietiškumo pagrindų pamoka „Pasaulis be narkotikų“

Lapkričio 24 d. Kadetų licėjuje Pilietiškumo pagrindų pamoka buvo skirta atkreipti dėmesį į narkotikų keliamą žalą. Jos metu 9 klasės kadetai klausėsi apie psichotropinių medžiagų poveikį žmogaus organizmui bei gavo projekto Drug-Free World (liet. „Pasaulis be narkotikų“) bukletus.

Kadetų licėjus rūpinasi savo auklėtinių sveikata. Mums svarbu, kad kadetai užaugtų sveiki ir kupini jėgų, kad jie galėtų siekti savo tikslų, prasmingos karjeros ir turėtų pilnavertį gyvenimą. Šiuo tikslu mokykloje kasdien vyksta rytinė mankšta, skatinama sveika ir reguliari mityba, įrengtos spintelės mokyklos reikmėms ir t.t. Taip daroma būtent dėl to, kad jauno žmogaus organizmas dar vystosi: bet koks poveikis turi didelę, ilgalaikę įtaką tolimesniam vystymuisi. Šiame etape narkotikai – be galo pavojingi.

Projektas Drug-Free World (liet. „Pasaulis be narkotikų“) siekia atkreipti dėmesį į jų neigiamą poveikį asmens organizmui ir visuomenei. Šiuo metu, kai vis daugėja narkotikų vartojimo atvejų tarp jaunimo ir į juos taikomasi kaip galimą „vartotojų“ demografiją, pradėta rūpintis, kaip šią problemą spręsti. Dėl kokių priežasčių tai vyksta? Kokį poveikį tai turi besivystančiam organizmui? Visa tai reikia aptarti atvirai ir nuoširdžiai. Tai – iššūkis, kurį mes turime ir galime išspręsti. Ši pilietiškumo pamoka – gera pradžia siekiant rasti tinkamus sprendimus.