Kadetai Nacionaliniame Kauno dramos teatre stebėjo spektaklį „Taisykla“.

Kadetai Nacionaliniame Kauno dramos teatre stebėjo spektaklį „Taisykla“

Licėjaus 10 klasių kadetai lankėsi Nacionaliniame Kauno dramos teatre, kur jie stebėjo spektaklį „Taisykla“. Tai mokiniams buvo netradicinė, integruota lietuvių kalbos ir menų pamoka.

Režisieriaus Augusto Gornatkevičiaus, kūrybinės komandos ir jaunųjų Nacionalinio Kauno dramos teatro aktorių originalus spektaklis įkvėptas JAV pastatyto 1985 m. filmo „Pusryčių klubas“. Pagrindinis „Taisykla“ subjektas – paaugliai. Jame iškelti tapatybės bei savęs suvokimo klausimai, kurie aktualūs jaunajai kartai. Neretai gali atrodyti, kad mokykla ar visuomenė stengiasi užgožti asmens savirealizaciją: vaikams ir paaugliams yra nurodyta, kokie jie turi, o ne kokie jie gali būti. Spektaklyje stengiamasi šiuos klausimus aptarti autentiškai, nepuolant į stereotipus.

Literatūra ir menas – puiki priemonė nagrinėti tokias problemas. Juose atskleistos mintys, idėjos, iškelti klausimai ar suformuoti vaizdinai gilina mūsų pasaulio suvokimą. Kūriniai gali suteikti naujų būdų ir priemonių kaip matyti pasaulį, atskleisdami tai, apie ką, galbūt, niekad nesusimąstėme. Įvairios meno šakos padeda geriau suvokti save bei savo aplinką, mąstyti kritiškai ir nepriklausomai, tapti pilnaverčiu, savarankišku asmeniu. Taigi, spektaklis netradicinei pamokai pasirinktas neatsitiktinai.

Kadetų licėjus vertina netradicines pamokas. Jos padeda gilinti žinias už mokyklos ribų lankantis vienoje ar kitoje iš daugybės mūsų šalyje esančių įdomių kultūrinių erdvių. Kadetai turi galimybę pamatyti dalykų, apie kuriuos jie mokosi, autentiškas vietas bei klausytis pristatymų iš tų dalykų ekspertų ar kitų profesionalų. Aišku, tai neapsiriboja tik muziejais ar parodomis – kaip jau minėta, jaunam žmogui reikia taipogi ugdyti ir kultūrines bei savęs suvokimo žinias. Klausimai, kurie buvo apsvarstyti spektaklyje „Taisykla“, rūpi visoms kartoms, bet yra ypač svarbūs jaunesniems, dar apie pasaulį besimokantiems asmenims. Tokios pamokos ne tik paįvairina mokymosi aplinką, bet taip pat leidžia atrasti naujų perspektyvų, įdomybių ir geriau pažinti save, savo aplinką bei pasaulį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *