Parama ukrainiečiams

Įteikta parama surinkta Lietuvos moksleivių ukrainiečių kariams ir kadetams

Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjaus bendruomenė organizavo paramą ukrainiečiams: rinko šiltas kojines ir ant galvos nešiojamus žibintuvėlius. Dabar ši surinkta parama nuvežta į Ukrainą ir perduota Ukrainos Lvovo „Kruty didvyrių“ vardo sukarintam licėjui. Jų pagalba šiltos žieminės kojinės pasiekė Ukrainos Karaliaus Danilo 24 – ąją sausumos pajėgų mechanizuotą pėstininkų brigadą, o žibintuvėlius ir jų baterijas ugdymo proceso metu naudos „Kruty didvyrių“ vardo sukarinto licėjaus vaikai.

Šiuo metu Ukrainą niokoja Rusijos raketos, kuriomis priešiška kariuomenė stengiasi įbauginti civilius ir apsunkinti šalies gynybą. Tačiau, nors įsibrovėliams tokie metodai nepadės, kasdien nukenčia eiliniai gyventojai – jie lieka be elektros, vandens, šildymo. Tai neaplenkia ir mūsų mokyklos draugų iš Lvovo „Kruty didvyrių“ vardo sukarinto licėjaus, kuriems pastaruoju metu neretai reikia mokytis slėptuvėse, dažnai – net be elektros. Atsižvelgiant į tai, Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjus ėmėsi iniciatyvos rinkti paramą – kadetus skatino nupirkti savo bendraamžiams ant galvos dėvimus žibintuvėlius su baterijomis.

Tai nėra pirmas tokio pobūdžio paramos rinkimas. Dar spalio mėnesį Kadetų licėjus, bendradarbiaudamas su Lvovo sukarintu licėjumi, ėmėsi rinkti šiltas, žiemos sąlygoms tinkamas kojines, skirtas Ukrainos kariams. Atšalus orams tokios kojinės – didžiulė pagalba.

Dėkojame Licėjaus bendruomenei ir idėjos socialiniams partneriams: Kauno Aleksandro Stulginskio mokyklai, Kauno Šilo pradinei mokyklai, LSMU pradinei mokyklai, Kauno Paparčio pradinei mokyklai, Kauno kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centrui, VDU klasikinio ugdymo mokyklai, Kauno Ryto pradinei mokyklai, Pasvalio Svalios progimnazijai, Kauno Paparčio pradinei mokyklai, Žaliakalnio progimnazijai, Šiaulių S. Sondeckio menų gimnazijai, Kauno Vyturio gimnazijai, Kauno Užliedžių daugiafunkciniam centrui, Nemakščių M. Mažvydo gimnazijai, Kauno lopšeliui – darželiui „Spindulys“, Juozui Klimkevičiui.

Džiaugiamės, kad visi kartu aktyviai prisidėjo prie šios iniciatyvos, stengdamiesi pagelbėti mūsų draugams iš Ukrainos. Surinkta parama, tikėkimės, padės lengviau ištverti sunkų laikotarpį ir kiek greičiau pasiekti pergalę. Kadetų licėjus tęsia reguliarų bendradarbiavimą su Lvovo „Kruty didvyrių“ vardo sukarintu licėjumi – mūsų mokyklos vertina pilietiškumą ir pagalbą artimam. Todėl, kartu, abi ugdymo įstaigos ir toliau vykdys bendrus projektus, organizuos renginius, o mes rinksime paramą ukrainiečiams tiek, kiek jos reikės.