KASP

Kadetai KASP tarnyboje

Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjus jau nuo 2020 m. ėmėsi iniciatyvos – mokyklos abiturientams sudarytos galimybės dalyvauti baziniuose Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) kario savanorio kursuose.

Ugdymo įstaigoje jie yra skatinami skirti savo brangų laiką ne tik mokslams, bet ir pagalbai kitiems. Kadetai yra aktyvūs ir pilietiški: jie reguliariai dalyvauja valstybinėse šventėse, renginiuose, savanoriauja. Todėl malonu, kad šia galimybe jie taip pat naudojasi – 2022-2023 mokslo metais net 4 kadetai jau aktyviai tarnauja Krašto apsaugos savanorių pajėgose, tuo pat metu neapleisdami mokslų ir ruošdamiesi egzaminams.

Mokytis ir tarnauti KASP, žinoma, pareikalauja ne tik didžiulių pastangų, bet ir kruopštaus laiko paskirstymo. Dėl to, Kadetų licėjus glaudžiai bendradarbiauja su KASP tam, kad mokyklos auklėtiniams būtų sudarytos palankios sąlygos derinti laiką tarp tarnybos ir pamokų taip, jog nenukentėtų jų akademiniai pasiekimai. Lengva nėra, tačiau kadetai iššūkių nebijo. Tai tikriausiai vienintelė mokykla Lietuvoje, kuri imasi tokios iniciatyvos.

Tarnyboje KASP Kadetų licėjus padeda ugdyti aktyvią, sąmoningą naują Lietuvos gyventojų kartą. Tai atsispindi ir kadetuose, kurie prisiėmė šį iššūkį – jie iniciatyvūs, jau ne kartą savanoriavo renginiuose bei turi lyderiams būdingų savybių. Pabaigus mokyklą jų laukia palankios galimybės tęsti tarnybą Lietuvos kariuomenėje arba mokytis Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje, kur jie gali įgyti karininko laipsnį. O šiuo pasiekimu gali pasigirti ne vienas buvęs Licėjaus auklėtinis.

Categories: NaujienosTags: ,