Svečiai iš Lvivo

Kolegos iš Lvivo „Kruty didvyrių“ vardo sukarinto licėjaus

Nuo sausio 30 d. Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjuje lankosi mūsų kolegos iš Ukrainos: Lvivo „Kruty didvyrių“ vardo sukarinto licėjaus matematikos, geografijos, fizinio lavinimo, anglų kalbos ir kitų dalykų mokytojai.

Abi ugdymo įstaigos bendradarbiauja jau ne vienerius metus: šių licėjų kadetai kartu reguliariai dalyvauja įvairiuose bendruose renginiuose, valstybinėse šventėse, susitikimuose, stovyklose ir t.t. Prasidėjus karui Ukrainoje, Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjuje pradėjo veikti ukrainiečiams skirta klasė, o patys kadetai ne kartą rinko savo kolegoms paramą. Šis vizitas reiškia naują mūsų mokyklų bendradarbiavimo etapą – abiejų Licėjų bendruomenės ir toliau tęs glaudų bendradarbiavimą bei dalinsis pedagogine patirtimi, savo išgyvenimais.

Atvykę „Kruty didvyrių“ vardo sukarinto licėjaus mokytojai jau spėjo susipažinti su Kadetų licėjaus edukacinėmis erdvėmis, turima įranga bei mūsų mokykloje veikiančia ukrainiečių klase. Jie domėjosi, kokiomis sąlygomis mokosi Kadetų licėjuje esantys ukrainiečiai. Svarbu, kad karui pasibaigus ir ukrainiečių moksleiviams saugiai grįžus į tėvynę, jie galėtų toliau tęsti mokslus be jokių trikdžių bei neprarasdami įgytų žinių ir gebėjimų. Todėl vienas iš pagrindinių bendradarbiavimo uždavinių yra dalintis pedagogine patirtimi bei formuoti vieningą požiūrį į ugdymą. Šiuo tikslu abi ugdymo įstaigos jau ėmėsi iniciatyvos. Tačiau, siekiant užtikrinti sklandų jos įgyvendinimą taip pat tikimasi palaikymo iš įvairių mūsų valstybinių institucijų.

Žinoma, per ateinančias dienas mūsų draugų iš Lvivo apsilankymas neapsiribojo tik darbu. Jie susitiko ne tik su Licėjaus mokytojais, bet ir su mokiniais – lankėsi pamokose, bendravo, atsakinėjo į klausimus, pasikeitė suvenyrais. Mūsų kolegoms Kadetų licėjus organizavo ekskursiją po Kauno senamiestį ir jo muziejus. Vyko edukacinė popietė, kurios metu abiejų mokyklų bendruomenės pristatė savo tradicijas.
Džiaugiamės, kad turėjome progą vėl susitikti su savo kolegomis iš Lvivo „Kruty didvyrių“ vardo sukarinto licėjaus ir galėjome aptarti ne tik svarbius bendradarbiavimo klausimus, bet taip pat geriau pažinti vieni kitus.