Konkursas „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“

Krašto apsaugos ministerija, Lietuvos kariuomenė, padedant Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai bei Kauno technologijos universitetui, jau 25-ąjį kartą skelbia respublikinį konkursą „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“.

Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjaus auklėtiniai kovo 30 – 31 dienomis išmėgins savo jėgas ir pasitikrins žinias, įgytas karybos užsiėmimų metu.

5 – 8 klasių auklėtiniai savo žinias tikrinsis kovo 31 dieną. Aštuoni geriausieji bus apdovanoti Lietuvos kariuomenės skirtomis dovanomis.

9 – 12 klasių auklėtiniai savo žinias pasitikrins kovo 30 dieną. Trys kadetai, pasiekę geriausius rezultatus, bus deleguoti dalyvauti antrajame
konkurso etape, kiti penki geriausiai pasirodę kadetai bus apdovanoti Lietuvos kariuomenės įsteigtais atminimo prizais.

Respublikinis konkursas „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ vyksta trimis etapais: pirmasis – organizuojamas mokyklose, antrasis vyksta internetu, o trečiasis, finalinis, bus organizuojamas  viename iš Lietuvos kariuomenės padalinių.

„Lietuvos kariavimo dvasia perimta iš šimtmečių karybos tradicijų, brandinta pokario partizaninio pasipriešinimo dalyvių, atgimusi 1991 metų Sausio 13-osios didvyrių, parlamento bei Vilniaus televizijos bokšto gynėjų širdyse, puoselėta šiuolaikinių tarptautinių misijų ir operacijų metu. Linkiu, kad šis konkursas sudarytų sąlygas atrasti Lietuvos kariuomenę, kuri kasdien budi ir tobulėja, bei leistų geriau pažinti jos istoriją,“ – gen. ltn. Valdemaras Rupšys.