Licėjuje Kauno miesto renginys „Pilietiškas moksleivis“

Vasario 28 d. Licėjuje įvyko Kauno miesto ir rajono mokiniams skirtas renginys „Pilietiškas moksleivis“.

Dalyviams buvo pristatyta jaunųjų policijos rėmėjų veikla, pačių kadetų vykdomos pilietinės iniciatyvos ir tai, kas daro Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjų išskirtiniu. Bet tai ne viskas – renginio metu svečiai turėjo galimybę pasitikrinti savo teisines ir pilietines žinias viktorinoje, o aktyviausiems moksleiviams buvo įteikti apdovanojimai.

Kadetų licėjus vadovaujasi Lietuvoje išskirtine ugdymo programa: Sausumos kadetų ugdymo samprata. Mokiniai čia, kartu su kitais dalykais, mokosi ir teisės bei karybos pagrindų. Jie savanoriauja ir užsiima aktyvia, kitoms mokykloms neįprasta tvarka. Visa tai daroma siekiant išugdyti aktyvų, pareigingą ir pilietišką jaunimą. „Pilietiškas moksleivis“ leidžia šia patirtimi pasidalinti su kitais, neabejingais Kauno miesto ir rajono mokiniais. Todėl ne veltui pasirinktas toks renginio šūkis: „Pilietiškai aktyvus ir socialiai atsakingas moksleivis, dalyvaujantis įvairiose iniciatyvose, kurios skatina gerbti šalies piliečius, būti naudingam ir prisidėti prie visuomenės gerovės ir saugumo“. Renginio dalyviai galėjo susipažinti su savita Licėjaus auklėtinių veikla, būdinga tik šiai ugdymo įstaigai.

Kadetai aktyviai dalyvauja valstybinėse ir miesto šventėse, savanoriaudami patys prižiūri Kauno aplinką ir Karalgirio girioje pasodintus ąžuoliukus. Jie mokosi būti atsakingi už savo kraštą ir jo ateitį, tuo pat metu neapleisdami mokslų ir rūpindamiesi savo pačių ateitimi. Dauguma kadetų baigę mokslus siekia tapti karininkais, tačiau tai nėra vienintelė karjeros perspektyva mokantis Licėjuje. Su teisės pagrindais kadetai gali siekti tapti puikiais policininkais ar teisėsaugos darbuotojais – būti pavyzdžiu mums visiems. Taigi, džiaugiamės turėję tokią progą šiuo renginiu pasidalinti savo mokyklos išskirtinumu. Mes tikimės, jog Jus sudomino Licėjaus veikla.