Buvę Licėjaus kadetai brigadoje „Geležinis Vilkas“

Buvę Licėjaus kadetai pradėjo tarnybą brigadoje „Geležinis Vilkas“. Naujai į dalinį atėję kariai turi užsitarnauti teisę nešioti beretę dalyvaudami išgyvenimo pratybose. Mes galime pasidžiaugti, kad kadetai užtikrintai įveikė išbandymą ir tapo pilnateisiais „vilkų“ šeimos nariais.

Mechanizuota pėstininkų brigada „Geležinis Vilkas“ – vienas moderniausių ir geriausiai aprūpintų Lietuvos kariuomenės dalinių. Jiems skiriama pati naujausia technika, tarp jų ir garsiosios pėstininkų kovos mašinos „Vilkas“. Be abejo, tai reiškia, kad brigadai keliami ypač aukšti standartai. Nauji kariai turi atlikti ypatingas išgyvenimo pratybas, kad įgytų teisę dėvėti dalinio beretę. Dirbdami komandose ar poromis buvę Licėjaus kadetai tris paras dalyvavo išgyvenimo pratybose. Laimei, matyt mokykla juos gerai paruošė, nes kadetai įveikė kliūčių ruožą, išlaikė emocinį išbandymą ir užtikrintai atliko visas užduotis.

Licėjaus tikslas – stiprus ir patriotiškas šalies pilietis. Dėl to, pagal ypatingą švietimo programą, kuri vadovaujasi Sausumos kadetų ugdymo samprata, mokyklos auklėtiniai mokosi karybos ir teisės pagrindų dalykus. Be to, Licėjuje mokiniai skatinami savanoriauti – jie reguliariai lanko mokyklos socialinius partnerius ir atlieka savanoriškus darbus bei užsiėmimus. Šiuo tikslu mokykla pasitelkia dvi priemones: praeitais mokslo metais įvestą kadeto savanorio pasą ir bendradarbiavimo sutartis su įvairiomis visuomenės organizacijomis, įstaigomis ir t.t.

Tarp jų yra vienas svarbiausių Kadetų licėjaus socialinių partnerių – Lietuvos kariuomenės sausumos pajėgos. Ugdymo įstaiga įsipareigojo organizuoti bendras veiklas, susitikimus, minėti renginius ir ne tik. Kadetai jau ne vienus metus dalyvauja bendruose žygiuose su Sausumos pajėgų atstovais, mini valstybines šventes, organizuoja bendrus renginius. Šiuo metu yra kadetų, kurie dar besiruošdami egzaminams pradeda tarnybą KASP. Visa tai juos parengia tokiems būsimiems išbandymams, kaip šios išgyvenimo pratybos. Taigi, galime matyti, kad bendradarbiavimas atneša abipusę naudą tiek ugdymo įstaigai, tiek Lietuvos kariuomenei.

Ateityje mes tikimės dar daugybę tokių sėkmės istorijų. O visiems kadetams norisi palinkėti – ir toliau nepasiduokite! Juk matote, kad jums visi iššūkiai įveikiami!