Lietuvos krašto apsaugos savanorių pajėgų įkūrimo 33-ios metinės

Sausio 17 d. buvo minimos Lietuvos krašto apsaugos savanorių pajėgų įkūrimo 33-iosios metinės. Jau dabar Licėjaus auklėtinių gretose yra kadetai, kurie besimokydami atlieka tarnybą KASP. Nemažai mūsų mokyklą baigusių mokinių grįžta kaip instruktoriai. Taigi, šia proga Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjus sveikina visus su 33-iosiomis KASP įkūrimo metinėmis.

KASP oficialiai pradėjo veiklą 1991 m. sausio 17 d. Jų pagrindinė misija – ruošti savanorius Lietuvos valstybės gynybai, kad, atsiradus kokiam priešininkui, mūsų šalis taptų labai nesvetinga. Tai karinis dalinys, prie kurio gali prisijungti savanoriai iš plačios visuomenės dalies. KASP nariai derina savo kasdieninį gyvenimą ir darbą su tarnyba, priešingai nei kiti profesionalios kariuomenės daliniai.

Kadetų licėjus vertina savanorystę ir skatina mokyklos auklėtinius šia veikla užsiimti. Tad nenuostabu, kad su KASP daliniais buvo pasirašyta ne viena bendradarbiavimo sutartis. Mokykla reguliariai vykdo bendrus projektus, renginius ir užsiėmimus kartu su KASP. Pavyzdžiui, su Sedos ir Ukrinų bendruomenėmis, Lietuvos šaulių sąjunga bei KASP Žemaičių apygardos 3-iąja rinktine Kadetų licėjus tradiciškai organizuoja ir dalyvauja pėsčiųjų žygyje „Plechavičiaus keliais“. Tačiau tai dar ne viskas.

Licėjuje dirba kvalifikuoti instruktoriai ir nuolat kvalifikaciją keliantys mokytojai. Dėl to mokyklos auklėtiniai turi puikias galimybes derinti mokymąsi su popamokine veikla. Ne vienas abiturientas jau prisiėmė iššūkį pradėti tarnybą KASP dar besiruošdami egzaminams. Džiaugiamės, kad jų tarpe atsiranda ir tų, kurie grįžta į Licėjų kaip nauji, kvalifikuoti instruktoriai, pasirengę ruošti būsimuosius Tėvynės gynėjus.

Todėl dar kartą sveikiname KASP, o kartu ir Licėjaus instruktorius bei dabartinius ir buvusius Licėjaus auklėtinius. Su švente!