Kovo 20 d. Kauno apskrities vyriausiame policijos komisariate vyko Lietuvos moksleivių žinių konkursas „Aš ir Policija“, kurį organizavo Policijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos.

Moksleivių žinių konkursas „Aš ir Policija“

Konkurso tikslas – ugdyti mokinių teisinį sąmoningumą, supratimą apie teisinę sistemą ir policijos vykdomą veiklą. Licėjaus kadetai Lukrecija Kuzmickaitė (IIa), Lukas Trakimas (IIb), Austėja Degutytė (IIIa) ir Titas Mažilis (IIIa) užtikrintai vedė komandą į priekį. Pirmavo visuose protmūšio etapuose ir tapo konkurso nugalėtojais. Sveikiname kadetus ir linkime sėkmės sekančiame etape!

Licėjaus auklėtiniai yra išskirtinai pasiruošę būsimiems išbandymams. Priešingai nei kitose Lietuvos mokyklose, Kadetų licėjuje vykdoma unikali programa – mokymo įstaiga vadovaujasi Sausumos kadetų ugdymo samprata. Tai reiškia, kad kadetai mokosi Teisės ir Karybos pagrindų kartu su bendrojo lavinimo dalykais. Jie ruošiasi tapti profesionaliais kariais, karininkais ar kitais teisėsaugos pareigūnais. Be to, dar būdami mokykloje, kadetai dalyvauja ir organizuoja renginius, skirtus tikrinti žinias ir dalintis Licėjuje įgytais gebėjimais, susijusiais su šiais dalykais. Pavyzdžiui, 2024 m. vasario 28 d. Kadetų licėjuje vyko Kauno miesto ir rajono mokiniams skirtas renginys „Pilietiškas moksleivis“. Jo metu svečiai pasitikrino teisines bei pilietines žinias viktorinoje ir klausėsi apie policiją remiančią Licėjaus veiklą.

Tai tik vienas pavyzdys iš daugybės tokių renginių. Kadetai reguliariai dalyvauja teisinių žinių olimpiadose ir kituose panašaus pobūdžio konkursuose. Šie bei kiti užsiėmimai ugdo mokinių pilietiškumą, įtvirtina ir papildo Licėjuje įgytas žinias. Taigi, atėjus dienai, kai kadetai baigs mokyklą, jie bus puikiai pasiruošę Lietuvos policijos pareigūno darbui.