Licėjaus auklėtiniai dalyvavo nacionaliniame piešinių konkurse tema „Oro sportas taikiam pasauliui“.

Oro sportas taikiam pasauliui

Licėjaus auklėtiniai dalyvavo nacionaliniame piešinių konkurse tema „Oro sportas taikiam pasauliui“.

Tai Tarptautinės aeronautikos federacijos (FAI) rengiamas kasmetinis konkursas, kuris Lietuvoje organizuojamas kartu su Lietuvos neformaliojo švietimo agentūra ir Lietuvos aeroklubu. 7 kl. Licėjaus kadetės Rugilė Šoblytė ir Liepa Tarnauskaitė pasidalino savo vizijomis: kaip atrodytų oro sportas, jei nebūtų karo? Kaip tai mus vienytų ir kaip būtų naudojamos aviacijos technologijos? Už savo darbus ir dalyvavimą konkurse jos gavo diplomus.

Tarptautinė aeronautikos federacija rengia piešinių konkursus jau beveik 40 metų – nuo 1986 m. Kasmet jie parenka kokią nors su aviacija susijusią temą. Šių metų pasirinkimas neatsitiktinis – aviacija visų dėmesio centre. Ji masiškai naudojama dabar vykstančiuose kariniuose konfliktuose, o ypač didelę reikšmę turi Ukrainoje, kur šalies gynėjams jos labai trūksta. Civilinė aviacija taip pat pasireiškia ne vien gerąja prasme – vis daugiau keleivinių lėktuvų patiria techninių problemų. Atrodo, lyg aviacijos ateitis blanki. Dėl to Tarptautinė aeronautikos federacija pasirinko temą, kuria galėtume įsivaizduoti pozityvesnę ateitį: kur karo nėra, o pasaulį vienija oro sportas. Kaip tai atrodytų? Galbūt būtų naudojami dronai atlikti akrobatinius triukus, o gal lenktyniaujama oro balionais? Progą kūrybiškai atsakyti į šiuos klausimus turėjo vaikai nuo 6 iki 17 metų, pasirinkę dalyvauti šiame konkurse. Taip ir padarė Licėjaus auklėtinės Rugilė Šoblytė bei Liepa Tarnauskaitė.

Kadetų licėjui ši tema taip pat aktuali. Kadetai ruošiasi ginti savo šalį: jie mokosi teisės ir karybos pagrindų, aiškinasi kaip naudoti dronus, o neseniai mokykloje pradėjo veikti oro kadetų klasė. Vis dėlto, tai daroma su tikslu sukurti taikų pasaulį. Licėjuje besimokantys vaikai – kūrybingi, todėl pasidalinti savo meniniais gebėjimais jie nepraleidžia progos ir dalyvauja įvairiose olimpiadose. Taigi, nenuostabu, kad šio konkurso iššūkį jie priėmė drąsiai. Mes džiaugiamės Rugilės ir Liepos iniciatyva bei kūryba.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *