Netradicinė Teisės pagrindų pamoka

Gegužės 31 d. I-IV gimnazinių klasių kadetai kartu su teisės pagrindų mokytoja Kristina Žukauskiene vyko į Kauno apygardos prokuratūrą, kurioje jie dalyvavo patyriminėje teisės pagrindų pamokoje.

Užsiėmimą kartu vedė Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroro padėjėja Agnė Strigūnienė. Netradicinės pamokos metu mokiniai turėjo galimybę praktiškai pritaikyti Licėjuje įgytas teorines žinias apie baudžiamąjį procesą ir jo stadijas.

Kadetai nagrinėjo baudžiamąją bylą, kuriai jau yra suėjęs senaties terminas. A. Strigūnienė pristatė didelio visuomenės dėmesio sulaukusias bylas, kurias pastaraisiais metais pavyko išaiškinti Kauno apygardos prokurorams. Pasak prokuroro padėjėjos A. Strigūnienės, prokuroras – tai visuomenės advokatas. Jis vadovauja ikiteisminiam tyrimui, rašo kaltinamąjį aktą, palaiko valstybinį kaltinimą baudžiamosiose bylose.

Visa tai moksleiviams paliko didelį įspūdį ir jie negailėjo gerų atsiliepimų apie pamoką. Lukrecija K. sakė, kad „Apsilankymas prokuratūroje buvo puiki patirtis. Sužinojome apie prokurorų darbo ypatumus“. Nojus G. pridėjo: „Buvo įdomu sužinoti kaip dirba prokurorai, kaip realiai vykdomas ikiteisminis tyrimas, sužinoti apie išspręstas ir neišspręstas bylas“.

Kadetus ypač sudomino prokuroro profesija – jie klausė apie studijų galimybes ir profesinės karjeros perspektyvas. „Labai patiko pravesta pamoka. Pamatėme kaip yra aprašomos bylos. Dar labiau motyvavo rinktis teisės studijas“ – sakė Erikas M. Netradicinė pamoka leido kadetams geriau įvertinti bei įprasminti tai, ko jie mokosi Teisės pagrinduose Licėjuje. Patyriminės pamokos metu Licėjaus auklėtiniai net gi turėjo galimybę pabandyti ir pasimatuoti prokuroro mantiją. Galbūt, vieną dieną šioje pamokoje buvę kadetai ją dėvės jau būdami šios profesijos atstovais.