Ukrainiečių karių vaikai

Ukrainiečių karių vaikai ir mokytojai Lietuvoje

Ukrainiečių karių vaikai ir mokytojai turėjo galimybę pailsėti Lietuvoje be sirenų ir pavojaus. Kartu su Licėjaus kadetais jie susipažino su mūsų kraštu.

Vasaros atostogos bene labiausiai laukiamas metas. Ukrainiečių karių vaikai ir mokytojai turėjo proga pailsėti, padaryti pertrauką nuo mokslų, praleisti laiką su artimaisiais ar draugais. Gaila tik tai, kad ne visi gali pasidžiaugti šiuo laikotarpiu – ukrainiečiams jau antrą vasarą iš eilės atimta galimybė ramiai praleisti atostogas.

Ypač sunku tiems, kurių šeimos nukentėjo nuo šalį siaubiančio karo. Kadetų licėjus nuo pat agresijos pradžios stengėsi padėti Ukrainai ir šiuo tikslu bendradarbiavo su savo kolegomis iš Lvivo „Kruty didvyrių“ vardo sukarinto licėjaus. Šią vasarą mūsų mokykla ėmėsi iniciatyvos suteikti, kad ukrainiečių karių vaikai turėtų pelnytas atostogas – be sirenų ar pavojaus.

Su Kadetų licėjumi atostogavo ukrainiečių karių vaikai, kurių tėvai gina savo šalį ar yra patekę į nelaisvę; kai kurių tėvai nuo karo patyrė sužeidimus ar prarado gyvybę. Kartu su jais buvo mokytojai, kurie, kaip ir vaikai, yra iš Lvivo kadetų licėjaus.

Atostogų metu svečiai ukrainiečių karių vaikai lankėsi Kaune, Vilniuje, Klaipėdoje ir Palangoje. Ukrainiečiai susipažino su Lietuvos liaudies buities muziejaus bei Vytauto Didžiojo karo muziejaus eksponatais ir parodomis, Kauno šv. Arkangelo Mykolo bažnyčios (Soboras) istorija.

Kelionės metu juos lydėjo mūsų Licėjaus bendruomenė, kuri padėjo susikalbėti ir tarpusavyje bendravo. Ukrainiečiai dalinosi savo patirtimi apie tai, ką jie išgyvena karo metu.

Lvivo licėjaus mokytojai susitiko su Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos atstovais, dalinosi savo darbo patirtimi oro pavojaus metu, pateikė rekomendacijas ką turi žinoti ir kam turi ruoštis mokytojas ekstremalių situacijų metu.

Dėkojame Licėjaus socialiniams partneriams už pagalbą, įgyvendinant šį sumanymą. Džiaugiamės, kad Jūsų dėka galėjome suteikti savo kolegoms iš Ukrainos galimybę pasidžiaugti vasara ir pasidalinti mūsų šalies atrakcijomis ir erdvėmis:

LT4UA, Kautra, TOKS, Sadauskų sodyba, Vytauto Didžiojo karo muziejus, Lietuvos liaudies buities muziejus, Lietuvos šaulių sąjungos Vytauto Didžiojo šaulių (Kauno apskr.) 2-oji rinktinė.