Vytauto Didžiojo karo muziejaus paroda

Vytauto Didžiojo karo muziejaus paroda Kadetų licėjuje

Vytauto Didžiojo karo muziejaus paroda rugpjūčio mėnesį pasiekė Kadetų licėjų. Po atostogų grįžusius kadetus pasitiko viduramžių technikos paveikslais papuoštos Licėjaus sienos.

Tai mūsų mokyklos socialinio partnerio Vytauto Didžiojo karo muziejaus rengtos parodos medžiaga, skirta paminėti svarbią Kauno miesto istorijos akimirką: Kauno pilies gynybą 1362 m.

2022-2023 mokslo metais pasirašyta bendradarbiavimo sutartis leidžia kadetams pažvelgti į Vytauto Didžiojo karo muziejaus Archeologijos ir LDK karybos istorijos skyrių atliktą darbą prisimenant 1362 m. įvykius.

Paroda pirmą kartą veikė 2012 m., kada buvo minimos 650-osios Kauno pilies gynybos metinės. Vytauto Didžiojo karo muziejaus lankytojai galėjo pamatyti su kokia technika, gudrybėmis ir priešininkų strategija susidūrė mūsų protėviai. Gindami šį strategiškai svarbų objektą jie tris ištisas savaites narsiai kovojo, vadovaujami kunigaikščio Vaidoto.

LDK kariai Kauno pilyje buvo izoliuoti, bet iš visų jėgų stengėsi atremti įsibrovėlius, net kai griuvo vidinė siena ir buvo padegta pilies medinė struktūra. Jie aukojo savo gyvybes stabdydami Kryžiuočių įsiveržimą į Lietuvos gilumą. Ir nors pilies įgula buvo nugalėta, jų pastangos nenuėjo veltui – laimėtas laikas leido kunigaikščiui Kęstučiui išvyti iš Lietuvos Kryžiuočių kariuomenę.

Šie įvykiai jau tolimoje praeityje, technologijos daug pasikeitė, o Kryžiuočių ordino jau senai nebėra. Deja, juos pakeitė nauji, ne ką mažiau agresyvūs kaimynai. Todėl verta prisiminti Kauno pilies gynėjus ir tai, ką jie patyrė.

Demonstruojamos parodos dėka galime geriau įvertinti kokią drąsą, ryžtą ir sumanumą jie parodė kovodami su Kryžiuočiais. Tai amžinos vertybės – jos išlieka aktualios ir reikšmingos iki pat šių dienų ir įkvepia kadetus pasiruošti savo šalies gynybai.