Žalgirio stovykloje kadetai komandoje su šauliais

Liepos 26 dieną, Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalione, startavo „Žalgirio“ stovykla, kurią organizuoja Lietuvos Šaulių sąjunga drauge su Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjumi. 130 stovyklos dalyvių visą savaitę gyvens, lankys užsiėmimus, dalyvaus naktiniame žygyje vedami Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos trečiojo kurso kariūnų.

Šeštoji diena

Paskutinė stovyklos diena. Pusryčiai, patalpų pridavimas bataliono atstovui, paskutinė stovyklos viršininko kalba, autobusas, kelionė, ginklų pridavimas ir komanda stovykla baigta.

Penktoji diena

Ilga diena, prasidėjo vakar ir tęsiasi iki šiandien. Aktyvioji fazė miške. Teorinės pamokos įgyvendintos praktikoje. Daug veiksmo ir mažai miego. Bet užduotys įvykdytos ir visi tvarkinga rikiuote grįžo į pradinį tašką. Pusryčiai ir pasiruošimas garbingų svečių atvykimui. Sklindantis garsas sukvietė visus į rikiuotės aikštę. Malūnsparnis leidosi aikštėje, iš jo išlipo svečiai, kurie atvyko pasveikinti stovyklautojų, -sausumos pajėgų vadas brigados generolas Raimundas Vaikšnoras, Karinių oro pajėgų vadas pulkininkas Dainius Guzas, Mechanizuotos pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ vadas pulkininkas Mindaugas Petkevičius, Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono vadas pulkininkas leitenantas Darius Kisielius, Lietuvos šaulių sąjungos vado pavaduotojas, atsargos majoras Židrūnas Šadauskis, Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjaus, laikinai atliekanti direktoriaus funkcijas, pavaduotoja ugdymui Ingrida Levickienė. Svečiai pasveikino stovyklautojus bei vėliau susipažino su stovyklos užsiėmimais.
Visą savaitę Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kariūnai atidžiai stebėjo ir vertino stovyklos dalyvių gebėjimus, iniciatyvas ir motyvaciją bei pateikė 10- ties geriausiųjų pavardes, kurie šiandien Karinių oro pajėgų vado pulkininko Dainiaus Guzo iniciatyva dalyvaus apžvalginiame skrydyje Karinių oro pajėgų sraigtasparniu MI 8. Tarp dešimties geriausiųjų ir Kadetų licėjaus auklėtiniai Nojus Martusevičius, Eduardas Petravičius, Rusnė Grinevičiūtė, Arnas Bočkus, Tajus Rinkevičius, Artūras Liulys.
Mechanizuotos pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ vadas pulkininkas Mindaugas Petkevičius įteikė brigados vado atminimo monetą Kadetų licėjaus auklėtiniui Marcui Burduliui už parodytą iniciatyvą ir žingeidumą.
Išlydėję svečius, visi turėjo laisvo laiko, nes aktyvioji fazė išsunkė beveik visas jėgas. Po pietų laukė susitikimas su Jungtinių Amerikos valstijų kariais, tarnaujančiais Lietuvoje.

Ketvirtoji diena

Visus pakėlė aliarmas. Sirenos garsai iš lovos išvertė visus ir privertė paskubomis krautis daiktus bei pasiimti juos ir bėgti iš kambario. Daug sumaišties, bet užduotis įvykdyta, visi ramiai jau guli savo lovose. Atėjo Ilgai laukti pusryčiai, po to dienos rutinos viena iš svarbiausių dalių – patalpų tvarkymasis ir prasideda pasiruošimas žygiui. Gerai pasiruošę, lydimi kariūnų, stovyklos dalyviai pajudėjo link savo taškų. Linkime visiems gero žygio.

Trečioji diena

Rutina…Kuopa kelk, rikiuotis, mankšta, tvarkymasis, pusryčiai, užsiėmimai ir pietūs. Šiandien sulaukėme kapitono Mariaus Zapalio, Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dariaus ir Girėno apygardos 2-oji rinktinės atstovo. Svečias papasakojo apie pilietiškumo ugdymą bei patriotiškumo stiprinimą. Antroji paskaita buvo apie melagienas, kurios supa mus kiekvieną dieną, kaip jas atskirti ir kaip nepasiduoti joms pasakojo Petras ir Saulius iš 801 kuopos, Krašto apsaugos savanorių pajėgų Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės. Na ir vienas stovyklos dalyvis tikrai nepamirš savo aštuoniolikto gimtadienio, nes jį pasveikino visi stovyklos draugai.

Antroji diena

Mankšta, pusryčiai, pasiruošimas užsiėmimams. Tada topografija, pirmoji medicinos pagalba, išgyvenimas, taktika – dienos uždaviniai. Teorinių užsiėmimų tikslas, prisiminti pačiam ir padėti prisiminti draugui tai, kas padės ištikus nelaimei. Aktyvūs užsiėmimai nepaliko nei vieno abejingo. Instruktorių pastangomis, kiekvienas tapo komandos dalis ir buvo pasiekti užsibrėžti rezultatai. Vakaro svečias Daniel Lupshitz vaikams papasakojo apie tarnybą Izraelio kariuomenėje, savanorystės tikslus ir galimybes.

Pirmoji diena

Kadetai buvo suskirstyti į būrius drauge su šauliais. Iki pietų visas laikas buvo skirtas susipažinti vieni su kitais, instruktoriais – kariūnais, greitai reikėjo susitaikyti su daug kam neįprasta tvarka kareivinėse ir valgykloje, sudalyvauti stovyklos atidarymo ceremonijoje bei pasiruošti savo pirmajai nakčiai dviaukštėse kareiviškose lovose.

One Comment to “Žalgirio stovykloje kadetai komandoje su šauliais”

  1. Šaunuoliai, tokia praktika ir apmokymai reikalingi kiekviem piliečiui, nesvarbu ką jis dirba ir koks jo statusas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.