Izraelio vėliava

Iškelta Izraelio vėliava, solidarumas su mokykla Haifoje

Iškelta Izraelio vėliava, solidarumas su mokykla Haifoje, Hebrew Reali sukarintos mokyklos.

Šeštadienį, spalio 7 d., pasaulis regėjo siaubingą teroristinį išpuolį Izraelyje. Jo metu daugybė niekuo dėtų žmonių patyrė tai, su kuo joks žmogus nenusipelnė susidurti. Nors situacijos kontrolė pamažu perimta, aukų ir nukentėjusiųjų skaičius vis auga. Jų gretose, deja, yra ir Kadetų licėjaus socialinių partnerių iš Hebrew Reali mokyklos Haifoje buvusių auklėtinių bei vienas Lietuvos pilietis – Martynas Kuzmickas.

Martynas Kuzmickas į Izraelį emigravo 1995 m. Ten atvykęs jis gavo šalies pilietybę, atliko tarnybą Izraelio kariuomenėje. Pastaruoju metu dirbo policijoje. Lietuvos Prezidentas Gitanas Nausėda išreiškė užuojautą žuvusiojo artimiesiems. Šalies vadovas pasmerkė teroristų smurtą prieš civilius gyventojus bei patvirtino palaikymą Izraeliui.

Hebrew Reali mokykla Haifoje taip pat neliko nepaliesta – tarp žuvusiųjų yra jos bendruomenės narių. Į mokyklą 2017 m. integruota karo internatinė mokykla, todėl tarp baigusiųjų mokslus Hebrew Reali mokykloje yra Izraelio kariuomenės karininkai. Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjus reiškia užuojautą nukentėjusiems mūsų socialinių partnerių bendruomenės nariams.

Šio išpuolio pasekmės bus ilgos ir skausmingos daugybei nekaltų gyventojų. Izraelio valstybė paskelbė karą teroristinį aktą sukėlusiai Hamas grupuotei. Šalies piliečiai mobilizuojami – per trumpą laiką susirinko per 300’000 karių. Į šaukimą atsiliepė ir užsienyje gyvenantys Izraelio piliečiai, tarp jų ir iš Lietuvos. Tuo tarpu Gazos ruože, kuriame gyvena daugiau nei du milijonai teroristinės grupuotės įkaitų, artėja humanitarinė krizė. Pasaulis gedi žuvusiųjų ir stebi besikeičiančius įvykius. Kadetų licėjus prisideda prie aukų pagerbimo Izraelio valstybės vėliavos iškėlimu.