Laisvalaikis

„Kruty didvyrių“ vardo sukarinto licėjaus auklėtiniai Kaune

Nors kasmetinė Lietuvos šaulių sąjungos organizuojama „Žalgirio“ stovyklai jau baigėsi, svečiai iš Ukrainos turėjo kelias kelias laisvas dienas iki kelionės namo. Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjaus auklėtiniai, drauge su Lvivo „Kruty didvyrių“ vardo sukarinto licėjaus auklėtiniais, dalyvavo bendrose veiklose, buvo supažindinti su Kauno miestu bei aktyviai leido laiką Kadetų licėjuje.

Net ir po „Žalgirio“ stovyklos užsiėmimų svečiams energija neišblėso, jie galėjo papramogauti ir pasidžiaugti vasara DOCK7 parke. Kai kurie vandenlentes išbandė pirmąjį kartą, patyrė daug naujų įspūdžių. Svečiai taip pat turėjo galimybę susipažinti su Kauno miestu bei jo istorija, taip pat dalyvavo Vėliavos pakėlimo ceremonijoje Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje. Po ilgų vaikščiojimų miesto gatvėmis poilsį ir skanius pietus rasdavome „Olive Kitchen“ restorane.

Paskutinę viešnagės diena – Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjuje. Visas laikas buvo skirtas sportui bei aktyviai veiklai. Kartu su ukrainiečiais Licėjaus auklėtiniai žaidė futbolą, krepšinį, stiprėjo jėgos salėje bei susipažino su savigynos elementais. Po daug jėgų pareikalavusių užsiėmimų ypač patiko pačių keptos dešrelės.

Kadetai susipažino su būsima „Kruty didvyrių“ klase, kurioje nuo karo pasitraukusių ukrainiečių bendruomenės nariams vyks pamokos bei užsiėmimai ukrainiečių kalba. Kai Rusija užpuolė Ukrainą, buvo stengiamasi sudaryti palankias sąlygas ukrainiečiams tęsti mokslus Kaune. Na o mūsų auklėtiniai įsitraukė į savanorystės veiklas teikdami reikiamą pagalbą Lietuvos Raudonojo kryžiaus organizacijai.

Šis žingsnis yra tik vienas iš Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjaus ir Lvivo „Kruty didvyrių“ vardo sukarinto licėjaus bendradarbiavimo pavyzdžių. Abi ugdymo įstaigos yra pasirašiusios bendradarbiavimo sutartis, kartu vykdo projektinę veiklą bei dalinasi žiniomis ir patirtimi. Abiejų ugdymo įstaigų bendruomenės yra artimos, o bendradarbiavimas – prasmingas.